Warszawa, 

Z czym zmagają się dorosłe

dzieci alkoholików

Syndrom DDA, DDD (Dorosłe Dziecko Alkoholika, Dorosłe Dziecko Dysfunkcji)

Pomagamy osobom, które wychowały się w domach z problemem alkoholowym lub w którym doświadczały przemocy.  Dorastanie obok osoby uzależnionej może prowadzić do wielu komplikacji w dorosłym życiu, w tym problemów z poczuciem własnej wartości, trudności w budowaniu zdrowych i trwałych relacji, tendencji do reagowania lękiem lub gniewem.

Jakie są najczęstsze objawy?

01

Tudności w Ustalaniu Granic

Osoby określające siebie mianem DDA mogą mieć trudności w wyznaczaniu i utrzymywaniu zdrowych granic w relacjach. Objawia się to tendencjami do nadmiernego angażowania się w problemy innych, zaniedbywania siebie czy nieumiejętnością w mówieniu "nie".

02

Niska Samoocena

Wielu Dorosłych Dzieci Alkoholików boryka się z głębokimi wątpliwościami co do swojej wartości. Pojawiają się krytyczne lub deprecjonujące myśli na swój temat i poczucie bycia stale ocenianym.

03

Strach przed Uzależnieniami

Często pojawia się lęk o „wpadanie” w uzależnienie lub tendencja do wchodzenia w relacje z innymi uzależnionymi osobami.

04

Trudności w Wyrażaniu Emocji

Pojawia się trudność w mówieniu o swoich uczuciach. Nierzadko nieumiejętność wyrażania emocji doprowadza do wybuchów gniewu lub stanów lękowych.

05

Skłonności Do Percepcji Siebie Jako Ofiary

Często u osób doświadczających syndromu DDA pojawia się krzywdzący i zagrażający obraz świata. Poczucie niesprawiedliwości i skrzywdzenia może prowadzić do unikania odpowiedzialności za własne działania i życie.

Jesteś gotów na zmianę?

Każdy dzień trwania w bólu, lęku lub strachu oddala Cię od szczęśliwego życia. Człowiek nie żyje po to, by cierpieć. Czasami wystarczy krótka rozmowa… 

Współpraca z Calm?

Zauważyłeś któryś z objawów u siebie?

Jeżeli dostrzegasz u siebie powyższe objawy, warto skonsultować się ze specjalistą. Pamiętaj, że samo-diagnoza może być niebezpieczna i niezawodna. Tylko wykwalifikowany specjalista, taki jak psychoterapeuta, może postawić diagnozę i zaproponować odpowiednie leczenie.

W Centrum Psychoterapii Calm, pod kierunkiem Anny Grabińskiej, specjalistki z wieloletnim doświadczeniem, oferujemy profesjonalną pomoc dla osób cierpiących na depresję. Naszym celem jest zapewnienie wsparcia, które pozwoli Ci pokonać depresję i odzyskać radość z życia. Pamiętaj, pomoc jest na wyciągnięcie ręki.

Zacznijmy już teraz

Zarezerwuj rozmowę wstępną

Calm to nowoczesny gabinet psychoterapii.

Jak możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami

+48 574 595 425

copyright-1-1.png

Copyright 2023 ® IQ Marketing

Scroll to Top