Warszawa, 

Jakie symptomy występują

podczas zaburzeń osobowości?

Zaburzenia osobowości

Zaburzenia osobowości to grupa schorzeń psychicznych, które wpływają na myślenie, odczuwanie i zachowanie osoby. Objawiają się trudnościami w relacjach z innymi oraz skrajnymi emocjami i zachowaniami. Zaburzenia osobowości można podzielić na różne typy, takie jak borderline, narcystyczne, obsesyjno-kompulsywne i inne. Osoby z zaburzeniami osobowości często zmagają się z codziennym życiem, doświadczają trudności w tworzeniu i utrzymywaniu zdrowych relacji.

Jakie są najczęstsze objawy?

01

Trudności w Relacjach Interpersonalnych

Osoby z zaburzeniami osobowości często mają trudności w nawiązywaniu i utrzymaniu zdrowych relacji z innymi. Mogą być nadmiernie krytyczne, zaborcze, nieufne lub emocjonalnie chwiejne w kontaktach z innymi ludźmi.

02

Skrajne Emocje

Klienci z tendencjami borderline często doświadczają silnych i zmiennych emocji. Mogą gwałtownie przechodzić od intensywnej radości do głębokiej rozpaczy.

03

Obsesyjne i Kompulsywne Zachowania

W przypadku osobowości obsesyjno-kompulsywnej, osoba może być nadmiernie zorganizowana, perfekcyjna i sztywna w swoich rutynach i zasadach. Mogą one dominować nad codziennym życiem.

04

Brak Empatii i Wywyższanie Się

Osoby z tendencjami narcystycznymi mogą być zafascynowane sobą, pojawia się brak empatii wobec innych i dążenie do wywyższania siebie nad innymi.

05

Dysfunkcyjne Schematy Myślowe

Osoby z zaburzeniami osobowości często mają sztywne schematy myślowe, które kształtują ich postrzeganie siebie i świata. Mogą to być przekonania o tym, że są zawsze w błędzie, że inni są wobec nich wrogo nastawieni, czy też że muszą być perfekcyjni, by ich zaakceptowano.

Jesteś gotów na zmianę?

Każdy dzień trwania w bólu, lęku lub strachu oddala Cię od szczęśliwego życia. Człowiek nie żyje po to, by cierpieć. Czasami wystarczy krótka rozmowa… 

Współpraca z Calm?

Zauważyłeś któryś z objawów u siebie?

Jeżeli dostrzegasz u siebie powyższe objawy warto skonsultować się ze specjalistą. Pamiętaj, że samo-diagnoza może być niebezpieczna i zawodna. Tylko wykwalifikowany specjalista może zaproponować odpowiednie wsparcie. 

Zacznijmy już teraz

Zarezerwuj rozmowę wstępną

Calm to nowoczesny gabinet psychoterapii.

Jak możemy Ci pomóc?

Skontaktuj się z nami

+48 574 595 425

copyright-1-1.png

Copyright 2023 ® IQ Marketing

Scroll to Top